fbpx
Otomobil

En güvenli Honda CR-V 265 bin TL'den geldi

[ad_1]

 İlk kez 7 koltuk seçeneği sunulan yeni CR-V şimdiye kadar üretilen en büyük kabine de sahip. Dış görünümünden motoruna, iç tasarımından teknolojisine kadar birçok özelliği ile fark yaratan beşinci nesil CR-V, 265 bin TL’den başlayan fiyatlara sahip . Yeni CR-V için düzenlenen toplantıda konuşan Honda Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, Honda Türkiye’nin geçen yıl kırdığı satış rekorunu bu yıl da yakalayacaklarını söylerken Honda’nın pazardan payını da artırarak yılı kapatacağını belirtti. Yeni CR-V’den yılda bin adet satılması planlanırken, CR-V’nin hibrid modeli de 2019 yılının ikinci yarısında Türkiye’de satışa sunulacak.

SUV segmentine öncülük eden Honda CR-V’nin beşinci nesli 13 Ekim 2018 tarihinde Türkiye’de satışa çıkıyor. Dünyanın en çok satan SUV’si olma başarısını taşıyan CR-V’nin yeni nesil versiyonu aynı zamanda şık tasarımı, heyecan verici donanımları, kapsamlı akıllı telefon entegrasyonu, yeni nesil sürücü bilgi ekranı, daha güçlü ve verimli motoru, optimize edilen CVT şanzımanı, kendi tarihinin en gelişmiş karasöre bütünleşmiş şasisi, sahip olduğu sürüş dinamikleri, asfalt ve off-road performansı, üstün konfor seviyesi ile tüm zamanların en güvenli CR-V’si olma özelliğine de sahip. Türkiye’de 4 farklı versiyon ile satışa çıkan Yeni CR-V 265 bin TL ile 307 bin TL arasında satış fiyatlarına sahip olacak.

Perakende satış stratejimiz ile başarımızı koruyoruz
Yeni CR-V lansmanı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura, dünya çapında 11 milyon adede yakın CR-V’nin yollarda olduğunu ve CR-V’nin bu rakamla bu segmentte dünya birinciliğini yakalayan model olduğunu söyledi. Tsumura ayrıca “Electric Vision stratejimiz kapsamında bir kilometre taşı olarak gördüğümüz yeni CR-V modelimizin hibrid versiyonunu da, 2019 yılının ikinci yarısında Türkiye yollarına çıkartmayı hedefliyoruz” dedi.

Toplantıda marka değerlendirmesi yapan Honda Türkiye Otomobil ve Motosikletten Sorumlu Satış, Pazarlama ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, Honda Türkiye’nin geçen yıl kırdığı satış rekorunu bu yıl da yakalayacaklarını söylerken, Honda’nın pazardan payını da artırarak yılı kapatacağını belirtti. Kılıçer, “Strateji olarak filo satışları yerine perakende satışlara odaklanmamız yaşanan türbülanstan en az etkilenen markalardan biri olmamızı sağladı. Honda olarak Türk tüketicisine sunduğumuz ürünlerde, gerek yakıt tüketimi açısından ekonomik ve performanslı motor seçenekleri, gerekse zengin donanımlar ve rekabetçi fiyatlar ile Ağustos ve Eylül aylarında en çok satan modelin sahibi olduk. Bu başarımızı yılı kapatmadan yeni CR-V’yi yollara çıkararak taçlandırdık. Tüm pazarlardan oldukça yüksek talep gören bu üründen yılda en az bin adet satmayı hedefliyoruz “ dedi.

Yeni CR-V sunduğu ilkler ile dikkat çekiyor
Sofistike ve sportif dış görünümü ile dikkat çeken yeni CR-V’de ilk kez 7 koltuk bulunuyor. Daha uzun dingil mesafesine sahip yeni CRV, daha uzun yük alanı ve yolcular için daha fazla diz mesafesi dâhil olmak üzere toplam uzunluğunu arttırmadan şimdiye kadar üretilen en büyük CR-V kabinine sahip.

Honda CR-V yapılan testler sonucunda, sınıfının en aerodinamik aracı olarak öne çıkıyor. Bu özellik, sadece yakıt verimliliğine katkı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda araç içerisindeki ses seviyesini de azaltıyor. Yeni VTEC TURBO motor ile birlikte sunulan CVT otomatik şanzıman konforlu bir sürüş sunarken, sürekli homojen bir ivmelenme sağlıyor.

Daha büyük jant ve lastikler, sadece yerden yüksekliği arttırmakla kalmıyor, aynı zamanda yeni
CR-V’ye daha güçlü ve kaslı bir görünüm kazandırıyor. Üstün off-road yeteneklerinde Honda’nın dört tekerlekten çekiş sistemi “Intelligent Control System™ ile Real Time AWD” önemli bir rol üstleniyor.

Yeni CR-V fiyatları
Elegance : 265.000₺
Executive : 285.000₺
Executive (7 koltuk) : 300.000₺
Executive + : 307.000₺

 

[ad_2]

Devamini oku >>

Cok okunan

To Top